Про консервативність інтер'єрів яхт знавці яхтових тенденцій знають не з чуток. І лише протягом останніх десятків років консерватизм яхтового світу почав здавати свої позиції, не лише інтенсивно збагачуючись дизайнерським розмаїттям. Так, дизайну сучасних яхт стала властива не лише морська класика, а й такі стилі як етно, футуризм та ф'южн.
Класика
Почнемо з домінуючого стилю яхтового інтер'єру – класика. Багатьом класика може здатися нудною та нецікавою, але не у випадку з яхтою Virginian. Це 62-метрова англійська суперяхта 1990 виробництва, створена на голландській верфі Feadship. Вона є яскравим представником стилю класики у яхтовому інтер'єрі. Витриманість, чуйність та професіоналізм оформлення дизайнера Девіда Істона зробили її справжнім благородним маєтком. Оздоблення з благородного дерева у поєднанні зі світлими килимами надає простору свіжості та затишку. До речі, на момент створення інтер'єру Virginian установка камінів була нововведенням, а салон цієї яхти став першим володарем теплого куточка. Родзинкою верхньої палуби став бар у стилі ретро. Якщо говорити про декоративно-прикладну начинку, то і з цим все відмінно – тут кожна деталь на місці, нічого зайвого: від порцелянової статуетки, збільшувального скла, ножа з кістяною рукояткою до картини, що прикрашає інтер'єр судна. Незважаючи на понад два десятиліття експлуатації, яхта все ще як нова завдяки ощадливому відношенню команди судна Virginian.
Ар-деко
Наступною на черзі поділитися своїми багатствами 68-метрова суперяхта Kismet, створена у 2007 році. Ця яхта є гідним представником стилю ар-деко. Інтер'єр яхти – справа рук дизайнера Раймонда Лангтона. Потрапляючи всередину цієї яхти, мимоволі згадуєш описи розкішних інтер'єрів зі сторінок східних казок. Тут ми бачимо розкіш класичної меблів, майстерно поєднуються строката мозаїка з кольорового скла, вишивка бісером, і ці чудово підібрані предмети інтер'єру.
Хемптон
Цей стиль досить поширений у яхтовому світі. Походження цього стилю сягає корінням до Східного узбережжя США, де в містечках Іст-Хемптон і Саутгемптон, у східній частині Лонг-Айленда, проводили вікенди та канікули нью-йоркські багатії. Хемптон поєднав у собі неформальний пляжний стиль з вишуканістю та розкішшю, характерною для вищого суспільства. І представлятиме цей стиль у нашому огляді буде 42-метрова яхта Oxygen. Ця яхта бла створена на верфі Baglietto (Італія), а автором її дизайну став Жан-П'єр Фантіні. Приміщення яхти мають білі стіни, які доповнені аксесуарами від Ralph Lauren Home Collection. Відвідувач яхти Oxygen обов'язково відчує себе зіркою американського кіно середини ХХ століття.
Ф'южн
Яхта Numptia 70-ти метрів завдовжки, якою лише рік з дати її створення, зовні елегантна, але відрізняється досить строгим класичним дизайном екстер'єру. Але ось інтер'єр суперяхти італійського походження (верф Rossinavi) його творець – ndash; дизайнер Сальвань Аркітетті – зробив максимально неповторним та несподіваним. Дизайнер використав морську тематику для створення несподіваних рішень. Так, на перший погляд інтер'єр здається помірним і умиротвореним, тоді як, сподобавшись, відвідувач розкриває загадку дизайнерського рішення: прості, на перший погляд, елементи меблів оживають, перетворюючись то на алігатора, то на змію, а на панно з пісковика ось-ось оживуть пелікани. Салвань багато запозичив з морського дизайну океанських лайнерів 1930-40-х років і використовував концепцію Poor Luxury, яка належить Жану-Мішелю Франку – французькому дизайнеру-мінімалісту початку XX століття.
Футуризм
А зараз перед нами постане найнезвичайніше видовище зі світу яхтового дизайну - екстравагантна суперяхта 54-х метрів у довжину Sea Force One. Вона була побудована на італійській верфі Mariotti Yachts у 2008 році. Для початку необхідно відзначити, що автором задуму дизайну інтер'єру був її власник інвест-банкір із Лондона, який є небувалим шанувальником містифікацій та носить прізвисько Captain Magic. А ось справа реалізації задуму лягла на дизайнера Лука Діні. Чим же відрізняється футуристична яхта Sea Force One? А тим, насамперед, що тут поєднуються предмети інтер'єру та меблі різних стилів, різних світів, але загалом все виглядає розкішно та витримано. Тут розкішні представницькі меблі, гамак у куточку приміщення та великі африканські барабани. Рамки простору ламаються завдяки дзеркальним відображенням, а рельєфні стелі відсвічують безліччю рефлексів кольорів. Підсумовуючи, відзначимо, що розкішний дизайн лише виграє від включень пікантних предметів інтер'єру та експериментів зі спотворенням простору.